4. lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem

przez Super User

Blisko milion Polaków walczy z chorobą nowotworową. Niestety – co roku jedna dziesiąta z nich, tę walkę przegrywa.

Światowy Dzień Walki z Rakiem to nie tylko wyraz symbolicznej solidarności z osobami chorymi – to przede wszystkim okazja, aby zwiększyć swoją świadomość i lepiej zadbać o zdrowie.

Każdego dnia kilkaset osób w Polsce dowiaduje się, że ma raka. Dla większości z nich jest to symboliczny początek walki o życie, bo chociaż wskaźniki wyleczeń nowotworu w naszym kraju poprawiają się, to wciąż pozostają znacznie gorsze, niż choćby w krajach Europy Zachodniej.

To, czy zachorujemy na raka zależy od naszych genów, wieku i trybu życia. Naukowcy stale badają, które z elementów codziennych zachowań, w jaki sposób i do jakiego stopnia przyczyniają się do rozwoju choroby lub przed nią chronią. Dobra wiadomość jest taka, że nad zdecydowaną większością możemy panować.

Jak więc żyć w zgodzie z regułami profilaktyki nowotworowej? Zasad jest wiele, przypominamy te najbardziej uniwersalne: nie palić papierosów, ograniczyć spożycie alkoholu. Dbać o prawidłową wagę ciała. Stosować dietę bogatą w owoce i warzywa, unikać nadmiaru mięsa (szczególnie czerwonego) oraz soli. Regularnie ćwiczyć. Unikać leków hormonalnych, ograniczyć opalanie się. Co bardzo istotne w dzisiejszych czasach – szczepić się i tym samym minimalizować ryzyko infekcji wirusowych.

Światowy Dzień Walki z Rakiem to także dobra okoliczność, aby przypomnieć sobie oraz swoim klientom o polisie Warta Sposób Na Raka, która daje realną pomoc w przypadku zdiagnozowania choroby nowotworowej.

Warta Sposób Na Raka to:

– konsultacja w sprawie diagnozy i planu leczenia z lekarzami ze światowych klinik, specjalizujących się w leczeniu danego przypadku nowotworu

– pomoc finansowa w trakcie leczenia po zdiagnozowaniu nowotworu złośliwego (wypłata świadczenia za: operacje, chemioterapię i radioterapię)

– także pomoc np. w zakresie dojazdów do szpitala, wizyt pielęgniarki, pomocy psychologa, czy też pomocy w zakresie organizacji i pokrycia kosztów procesu rehabilitacji  (w ramach usług assistance)

Łączna wartość świadczeń pieniężnych może wynieść nawet 500 000 zł!